Nekojit je drahé, ale kojení také něco stojí.

Dnes si většina těhotných žen dává předsevzetí, že bude kojit. Už jsme pochopili, že je to normální a žádoucí, máme spoustu informací z tištěných i digitálních médií. Bohužel si stále hodně nastávajících maminek myslí, že to půjde samo nebo jim v porodnici pomůžou. A pak přijde srážka s realitou, překážky, problémy …… a kojení „se“ nepovede.

Děťátko přijde o ten nejdůležitější fyzický kontakt s kůží matky, přijde o jediné nejlepší jídlo vytvořené jemu na míru…. ztrácí nejen v tu chvíli, ale i do budoucna. Nemá nic, co by ho preventivně chránilo před obezitou, vysokým krevním tlakem…. Rodiče musí řešit náhradu mateřského mléka, lahvičky ….. všechno stojí hromadu peněz. 

Občas se najde maminka, která je ochotna investovat peníze a čas do laktační poradny, opravdu moc chce kojit! Jen někdy je potřeba víc, trocha sebezapření, vydržet bolest. Překonat těžší období, kdy se člověk příliš nevyspí…. Na chvilku obětovat svůj komfort pro další úspěšné kojení. Někdy kojení není zadarmo, ale nekojení je mnohem smutnější a dražší. Připravte se včas!

Učím maminky, jak co nejlépe kojit své děti a překonávat překážky při kojení. Mám dlouholeté zkušenosti s laktačním poradenstvím a rozhodně si je nechci nechat pro sebe! Můj příběh si přečtěte zde.